Przedstawienia teatralne

Zajęcia teatralne dla dzieci

Zanim zdecydujemy się zabrać dzieci do prawdziwego teatru, dobrze aby przyzwyczaiły się do tego rodzaju sztuki oglądając przedstawienia teatralne w przedszkolu. Aktorzy odwiedzający dzieci w placówkach edukacyjnych wiedzą jak maluchy zainteresować sztuką sceniczną i jednocześnie ich nie przestraszyć.

Spektakle dla dzieci dostosowane są do ich możliwości percepcyjnych. Aktorzy dbają o to, żeby najmłodsi widzowie nie zniechęcili się do teatru i chętnie odwiedzali prawdziwy, dorosły teatr. Teatrzyki dla dzieci mają więc walory edukacyjne oraz sprzyjają aktywnemu obcowaniu ze sztuką.

Organizowane spektakle wspierają rozwój dzieci

Przedstawienie teatralne w przedszkolu to dla dzieci zawsze ogromne przeżycie. Emocjonują się losami bohaterów i chętnie wracają do opowieści o spektaklu, który przyszło im obejrzeć. Przedszkole Numer Jeden często zaprasza aktorów specjalizujących się w przygotowywaniu spektakli dla najmłodszych, by dać dzieciom szanse na dobrą zabawę.

Teatr dla dzieci to zawsze okazja do rozmowy. Rozmawiając o losach bohaterów i niezwykłych wydarzeniach, dzieci trenują swoją inteligencję emocjonalną i uczą się, że świat jest nieco bardziej skomplikowany, niż się wydaje.