Zajecia adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne

Dla małego człowieka wielka zmiana w życiu, jaką jest pójście do przedszkola, wymaga przejścia przez proces adaptacyjny. Przedszkolak musi zmienić swój rytm dnia, nauczyć się obcować z rówieśnikami i ludźmi dorosłymi. Nasza placówka ma w ofercie zajęcia adaptacyjne, które pomogą Państwa Pociechom przejść przez trudny okres przyzwyczajenia się do nowego etapu w życiu, poznać nasze przedszkole, kolegów, koleżanki.

Nie posiadamy limitów, jeśli chodzi o czas trwania takich zajęć. Dostosowujemy je do indywidualnych potrzeb maluchów, ponieważ niektóre dzieci potrzebują więcej czasu na adaptację, inne mniej.

Jako rodzice, mogą Państwo pomóc swoim dzieciom w adaptacji w przedszkolu poprzez:

• prowadzenie wcześniejszych rozmów o zmianach, jakie dzieci czekają,
  • wcześniejsze wycieczki do przedszkola,
  • włączenie dzieci do zakupu wyprawki przedszkolnej,
  • podpisywanie wyprawki przedszkolnej,
  • stosowanie krótkich pożegnań,
  • unikanie okazywania swoich rozterek przy pociechach.

Zajęcia adaptacyjne oferowane przez naszą placówkę z pewnością zminimalizują także stres rodziców związanych z tym, że oddają swoje dziecko, choć w wykwalifikowane, to jednak obce ręce.

Jednocześnie zapewniamy, że wychowawcy naszego przedszkola każdego dnia będą oczekiwać na podopiecznych z otwartymi ramionami i sercem na dłoni.