Warunki lokalowe

Przedszkole Numer Jeden to miejsce bezpieczne dla każdego dziecka. Dbamy o zdrowie, wygodę oraz najlepsze warunku edukacyjne dla wszystkich przedszkolaków.

Sale

Liczba personelu w Przedszkolu Numer Jeden oraz mnogość zajęć fakultatywnych umożliwiają nam pracę w taki sposób, żeby w każdej sali przebywało maksymalnie 10 dzieci. Dzięki temu każdy maluch ma swobodę ruchu i przestrzeń niezbędną dla prawidłowego rozwoju. Zabezpieczyliśmy wszystkie grzejniki oraz miejsca, które potencjalnie mogłyby stwarzać zagrożenia, np. krawędzie stolików, szafek czy półek. Zapewniamy naszym podopiecznym kąciki tematyczne oraz tablice sensoryczne rozwijające dziecięcą kreatywność, umiejętności społeczne, a także wspomagające rozwój psychoruchowy. Każda sala wyposażona jest w monitoring.

Wentylacja wyposażona w filtry antysmogowe

Staramy się zapewnić naszym przedszkolakom liczne spacery oraz pobyty na świeżym powietrzu. Jednak mamy też świadomość, że są dni, kiedy smog na zewnątrz staje się niebezpieczny dla najmłodszych. Gdy dostajemy alert smogowy, rezygnujemy ze spacerów i organizujemy aktywny czas w przedszkolu. Jakość powietrza ma znacznie większy wpływ na zdrowie dzieci, niż byliśmy skłonni przypuszczać do tej pory. Czyste powietrze gwarantują naszym wychowankom filtry antysmogowe zamontowane w pomieszczeniach, do których doprowadzona jest instalacja wentylacyjna. Wyszliśmy naprzeciw potrzebom współczesnego świata i nie udajemy, że problem nie istnieje. Zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych to nasze priorytety.

Oczyszczacz powietrza z innowacyjną technologią DreamLand

Pozostańmy jeszcze na chwilę przy temacie zdrowia. Przedszkole wyposażone jest także w profesjonalny oczyszczacz powietrza z innowacyjną technologią DreamLand, dzięki której system 7stopniowej filtracji uwalnia powietrze z 99,97% zanieczyszczeń. Urządzenie eliminuje zanieczyszczenia smogowe, alergeny przenoszone drogą powietrzną tj. grzyby, pyłki, kurz, roztocza, pleśń.

Dzięki wbudowanej lampie UV o właściwościach bakteriobójczych, nieodwracalnie dezaktywuje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby, oraz wszelkie inne drobnoustroje chorobotwórcze. Lampa UV jest zamknięta w komorze urządzenia, nie emituje światła na zewnątrz, co pozwala na codzienne oczyszczanie powietrza w obecności dzieci. Działanie oczyszczacza pomaga nam pracować z dziećmi w warunkach bezpiecznych dla zdrowia. Smog, zanieczyszczenia, bakterie i wirusy są zmartwieniem każdego rodzica. My również martwimy się o los naszych przedszkolaków, stąd inwestycja w tak nowoczesne i pomocne urządzenie.

Meble z atestami gwarantujące bezpieczeństwo oraz zdrowie

Do naszego przedszkola kupiliśmy także meble, które cechuje najwyższa jakość. Produkowane są z najlepszych jakościowo surowców, przy użyciu nowoczesnych maszyn oraz technologii.

Tablica interaktywna

Warto podkreślić, że u dzieci w wieku przedszkolnym intensywnie rozwijają się procesy poznawcze. Aby wspierać rozwój przedszkolaków równocześnie na wielu płaszczyznach, korzystamy często z nowoczesnych technologii. Szczególnie pomocna okazuje się tablica interaktywna. W wybranym przez naszą placówkę Programie Nauczania jest szeroki zasób zadań edukacyjnych, które poszerzają i systematyzują wprowadzane treści.

Realizacja zajęć przy użyciu tablicy interaktywnej pomaga nam pokazywać dzieciom rozmaite filmy, animacje i grafiki trafnie objaśniające i wizualizujące problemy tłumaczone przez nauczyciela w trakcie zajęć. Możemy przenosić się w czasie i przestrzeni, zajrzeć na dno oceanu albo polecieć w kosmos. Dzięki tablicy możliwe jest rozwiązywanie zagadek, rebusów, wykonywanie ćwiczeń grafomotorycznych. Kolejne walory to rozwijanie spostrzegawczości, ćwiczenia pamięciowe oraz udoskonalanie słuchu muzycznego i fonematycznego.

Dzieci mogą przyglądać się procesom zachodzącym w przyrodzie (np. przeobrażanie się lawy w motyla), mogą również samodzielnie segregować śmieci poprzez przesuwanie ich do odpowiednich pojemników przedstawionych na ekranie oraz dopasowywać słowa do obrazów. Warto podkreślić, że czas spędzany przy tablicy jest ściśle określony oraz zgodny z dostępnymi planami miesięcznymi oraz tematyką zajęć dydaktycznych dostosowanych do podstawy programowej.

Interaktywny dywan

W naszej placówce mamy również dywan interaktywny. Jest to element innowacji wykorzystywany do zajęć dydaktycznych, ruchowych i terapeutycznych. Doskonali on wiele umiejętności dziecka, m.in. małą i dużą motorykę, percepcję wzrokową, pamięć. Dodatkowo pomaga dzieciom utrwalić i wykorzystać zdobytą wiedzę z zakresu matematyki, przyrody, czytania. Zabawa na dywanie interaktywnym jest bardzo wciągająca i angażuje wszystkie zmysły.

Dostosowujemy się do potrzeb naszych maluchów

Warto jednak podkreślić, iż w naszej placówce multimedia nie są jedyną formą zabawy i nauki poprzez zabawę. Nasi nauczyciele przede wszystkim zapełniają czas Państwa pociech licznymi aktywnościami realizowanymi z grupą lub indywidualnie, zajęciami artystycznymi i wszystkim dostępnymi formami spędzania wolnego czasu, jakie wynikają z potrzeby grupy i każdego dziecka.

Mamy świadomość, że rozwój dziecka to proces bardzo indywidualny, dlatego z każdym z naszych podopiecznych pracujemy tak, jak tego potrzebuje. Warunki lokalu są wprost wymarzone do pracy z dziećmi o różnych potrzebach emocjonalnych oraz intelektualnych, z czego skrzętnie korzystamy na co dzień. Bezpieczne przedszkole, do którego zapraszamy Państwa dzieci naprawdę zasługuje na swoją nazwę – to Przedszkole Numer Jeden!