Przedszkole Numer Jeden

Przedszkole

Przedszkole

Miło nam poinformować, że Przedszkole Numer Jeden stało się właśnie częścią Wilanowa. Funkcjonujemy nie tylko jako podmiot fizyczny, lecz przede wszystkim, jako członek lokalnej społeczności. Chętnie uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych realizowanych w naszej okolicy. Nasza placówka to kameralne przedszkole. Każda grupa wiekowa liczy maksymalnie dwanaścioro dzieci, nad którymi opiekę sprawują: nauczyciel prowadzący, asystent nauczyciela i native speaker.

Należy zwrócić uwagę, iż osoby prowadzące zajęcia językowe, porozumiewają się z dziećmi używając wyłącznie obcego słownictwa. Przebywają w salach przedszkolnych kilka godzin dziennie, w związku z czym państwa pociechy poznają ten język nie tylko w trakcie programowych zajęć. Uczą się porozumiewać z anglistą również w sytuacjach dnia codziennego.

Nasi pedagodzy to osoby, które uczą i opiekują się dziećmi w ramach realizacji życiowych pasji. Załoga naszego przedszkola uczestniczy w licznych warsztatach. Wszyscy chętnie się doszkalamy i udoskonalamy nasze umiejętności. Przede wszystkim jednak dbamy o państwa dzieci. Dlatego też w Przedszkolu Numer Jeden funkcjonuje innowacyjny program nauczania, który posiada rekomendację ministerstwa edukacji narodowej.

Uczymy poprzez zabawę, wykorzystując jednocześnie nowoczesne i dostępne w naszej placówce sprzęty interaktywne. Stawiamy na indywidualne podejście, a program idealnie realizuje to założenie, ponadto umożliwia dzieciom twórcze i samodzielne działanie. W naszym przedszkolu nie spotkają się państwo z pytaniami zamkniętymi lub narzuconymi odpowiedziami. my wierzymy w każdego małego człowieka i chcemy sprawić, aby zawsze pamiętał, że jest osobą wartościową i może osiągnąć wszystko, jeżeli będzie tylko tego pragnął i nad tym pracował.

W Przedszkolu Numer Jeden brakuje jednego: nudy. Jednak uważamy, że z pewnością można uznać to za atut. W każdym miesiącu odbywa się minimum jedna wycieczka i wizyta ciekawego gościa, ponadto chcielibyśmy zaprezentować państwu szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, które realizujemy dla wszystkich dzieci w ramach podstawowej oferty.

Wśród zajęć dodatkowych wymienić należy: zajęcia sportowe, gimnastykę korekcyjną, taniec, nauka jazdy konnej, basen, instruktarz jazdy na nartach, nauka jazdy na rowerze – wszystkie prowadzone przez instruktorów, którzy doskonale współpracują z dziećmi. Aby rozwijać wszystkie pasje dzieci, organizujemy też za- jęcia artystyczne  oraz zajęcia związane z teatrem, które odbywają się pod okiem specjalistów.