Przedszkole

Miło nam poinformować, że Przedszkole Numer Jeden stało się właśnie częścią Wilanowa. Funkcjonujemy nie tylko jako podmiot fizyczny, lecz przede wszystkim, jako członek lokalnej społeczności. Chętnie uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych realizowanych w naszej okolicy. Nasza placówka to kameralne przedszkole. Każda grupa wiekowa liczy maksymalnie dziesięcioro dzieci, nad którymi opiekę sprawują: nauczyciel prowadzący, asystent nauczyciela i native speaker.

Należy zwrócić uwagę, iż osoby prowadzące zajęcia językowe, porozumiewają się z dziećmi używając wyłącznie obcego słownictwa. Przebywają w salach przedszkolnych 8 godzin dziennie, w związku z czym państwa pociechy poznają ten język nie tylko w trakcie programowych zajęć. Uczą się porozumiewać z anglistą również w sytuacjach dnia codziennego.

Nasi pedagodzy to osoby, które uczą i opiekują się dziećmi w ramach realizacji życiowych pasji. Załoga naszego przedszkola uczestniczy w licznych warsztatach. możemy pochwalić się m.in certyfikatem ukończenia kursu dotyczącego rozwoju emocjonalnego dzieci. Wszyscy chętnie się doszkalamy i udoskonalamy nasze umiejętności. Przede wszystkim jednak dbamy o państwa dzieci. dlatego też w Przedszkolu Numer Jeden funkcjonuje innowacyjny program nauczania, który posiada rekomendację ministerstwa edukacji narodowej.

Uczymy poprzez zabawę, wykorzystując jednocześnie nowoczesne i dostępne w naszej placówce sprzęty interaktywne. Stawiamy na indywidualne podejście, a program idealnie realizuje to założenie. ponadto umożliwia dzieciom twórcze i samodzielne działanie. W naszym przedszkolu nie spotkają się państwo z pytaniami zamkniętymi lub narzuconymi odpowiedziami. my wierzymy w każdego małego człowieka i chcemy sprawić, aby zawsze pamiętał, że jest osobą wartościową i może osiągnąć wszystko, jeżeli będzie tylko tego pragnął i nad tym pracował.

W Przedszkolu Numer Jeden brakuje jednego: nudy. Jednak uważamy, że z pewnością można uznać to za atut. W każdym miesiącu odbywa się minimum jedna wycieczka i wizyta ciekawego gościa. ponadto chcielibyśmy zaprezentować państwu szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, które realizujemy dla wszystkich dzieci w ramach podstawowej oferty.

Wśród zajęć dodatkowych wymienić należy: zajęcia sportowe, gimnastykę korekcyjną, taniec, nauka jazdy konnej, basen, instruktarz jazdy na nartach, nauka jazdy na rowerze – wszystkie prowadzone przez instruktorów, którzy doskonale współpracują z dziećmi. Aby rozwijać wszystkie pasje dzieci, organizujemy też za- jęcia artystyczne „Raz, dwa, trzy - arcydziełko patrzy” oraz zajęcia związane z teatrem, które odbywają się pod okiem specjalistów.