Zajęcia plastyczne dla dzieci

Dzieci znajdują wielkie upodobanie w działalności artystycznej. Nie czują wstydu, nie mają żadnych ograniczeń formalnych. Dobrze poprowadzone zajęcia plastyczne dla najmłodszych rozwijają poczucie estetyki i piękna, uwrażliwiają na otaczający świat. W Przedszkolu Numer Jeden oferujemy zarówno zajęcia w ramach realizowanej podstawy programowej jak i w ramach popołudniowych bloków dodatkowych.

Plastelina, modelina, kredki, farby, pastele - robimy wszystko, żeby maluchy poznawały różnorodne techniki oraz znajdowały przyjemność w rękodziele. Dla pasjonata każdy pozornie banalny przedmiot może stać się podstawą stworzenia arcydzieła. Dlatego nasi nauczyciele starają się pokazywać najmłodszym, że radość kryje się w samej pasji stwarzania, a nie tylko w mechanicznym kolorowaniu czy malowaniu.

Dzieci robią wyklejanki na papierze

Codzienne zajęcia plastyczne są dla dzieci przyjemnością

Zajęcia plastyczne w przedszkolu to zawsze dużo śmiechu oraz... brudnych rąk i ubrań. Posiadamy własne fartuszki i zaopatrujemy w nie dzieci, rodzice nie muszą więc się martwić, że ich dzieci pobudzą sobie ubrania podczas tych zajęć.

Przedszkole Numer Jeden w Warszawie na Wilanowie to miejsce, w którym obcowanie ze sztuką wchodzi wszystkim podopiecznym w krew: spektakle dla dzieci, zajęcia plastyczne i muzyczne doskonale wpływają na ich rozwój psychospołeczny i emocjonalny.

Prace artystyczne wykonane przez dzieci